Jesteś tutaj: GłównaManipulacjaGazeta oskarżona o fałszowanie fotografii z Syrii

Gazeta oskarżona o fałszowanie fotografii z Syrii

 

Blogerzy oskarżyli austriacką gazetę Die Kronen Zeitung o używanie programu PhotoShop w reportażu z wojny w Syrii. Donosi o tym francuski portal Le Journal du Siecle...

 

Po lewej stronie gazeta Die Kronen Zeitung. Po prawej stronie oryginalna fotografia agencji EPA.

W numerze z 28 lipca opublikowano zdjęcie syryjskiej rodziny na tle zrujnowanego miasta Aleppo. Mężczyzna z dzieckiem na rękach i kobieta w hindżabie idą po ulicy. Fotografia była zamieszczona w artykule pod tytułem „Armia Assada czołgami toruje sobie drogę do „matki wszystkich bitew”. „Matką wszystkich bitew” nazywa się w syryjskiej prasie bitwę o Aleppo, największe miasto w Syrii i jej gospodarczą stolicę.

 

Syryjskie władze uważają, że odbiwszy Aleppo od bandyckich terrorystów mogą one uzyskać przewagę w konflikcie zbrojnym. Wkrótce po wyjściu numeru gazety na stronie Reddit pojawiła się oryginalna fotografia agencji EPA a na niej syryjska rodzina idzie na tle zwykłego, miejskiego pejzażu. Zdjęcie było opublikowane na stronie agencji 26 lipca.

 

Blogerzy oskarżyli gazetę Die Kronen Zeitung o celowym użyciu PhotoShop z zamiarem udramatyzowania konfliktu w Syrii. Gazeta Die Kronen Zeitung jest największą gazetą w Austrii. Codziennie czyta tę gazetę 2,9 miliona ludzi co stanowi 43% całkowitej liczby czytelników prasowych w Austrii.

 

Źródło: Stop Syjonizmowi

Komentarze

  • Brak komentarzy
Dodaj komentarz

Logowanie

×

Zaloguj się


Zapomniałes nazwy?


Zapomniałeś hasła?

Zalogowanie zapewnia dostęp do wszystkich działów na Portalu

×

Rejestracja

Prawdziwy-Świat.pl na Youtube

 

Prawdziwy-Świat.pl na DailyMotion