Jesteś tutaj: GłównaMedycynaW Mołdawii będą szczepić bez pytania o zgodę

W Mołdawii będą szczepić bez pytania o zgodę

 

Trybunał Konstytucyjny Republiki Mołdawii wydał decyzję zgodnie z którą obowiązkowe szczepienia dzieci nie są sprzeczne z Ustawą Zasadniczą.

 

”Trybunał Konstytucyjny postanowił zatrzymać proces kontroli artykułu konstytucyjnego nr 52, punkt 6, Ustawy nr 10 z 3 lutego 2009 roku “O Zdrowiu Publicznym”. Decyzja ta jest ostateczna i nie podlega zaskarżeniu”

- powiedział Przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego, Aleksandru Tenase...

 

Decyzja została podjęta po tym jak parlamentarny prawnik, Anatolij Muntianu, zwrócił się do Trybunału Konstytucyjnego z żądaniem wdrożenia kontroli konstytucyjnej ustawy “O Zdrowiu Publicznym”, według której dzieci, które nie przyjęły szczepień profilaktycznych są niedopuszczane do nauki w szkołach. W jego opinii obowiązkowe szczepienie dzieci wbrew woli ich rodziców jest naruszeniem Konstytucji Republiki Mołdawii, a także stoi w sprzeczności z szeregiem norm i praw oraz narusza prawa i wolności obywateli, w tym także prawo do edukacji. Prawnik parlamentarny złożył wniosek do Trybunału Konstytucyjnego na podstawie licznych skarg rodziców sprzeciwiających się obowiązkowym szczepieniom.

 

Źródło: Stop Syjonizmowi

 

Komentarze

  • Brak komentarzy
Dodaj komentarz

Logowanie

×

Zaloguj się


Zapomniałes nazwy?


Zapomniałeś hasła?

Zalogowanie zapewnia dostęp do wszystkich działów na Portalu

×

Rejestracja

Prawdziwy-Świat.pl na Youtube

 

Prawdziwy-Świat.pl na DailyMotion