Jesteś tutaj: GłównaMedycynaWynaleziono eliksir młodości

Wynaleziono eliksir młodości

 

Naukowcy z Nowosybirska wynaleźli prawdziwy eliksir młodości. Stworzyli oni unikatowy środek, który zmusza mózg człowieka do wytwarzania komórek macierzystych. One z kolei zdolne są do regeneracji chorych organów. Dzięki cudownemu środkowi można być młodym i zdrowym w każdym wieku.

 

Leczenie komórkami macierzystymi to modny trend. Mogą one pomóc w walce z zawałami, wylewami krwi do mózgu oraz różnymi urazami. W kosmetologii mają one uwolnić od problemu skórnych zmian związanych z wiekiem oraz przywrócić twarzy młodzieńczą świeżość...

 

Problem polega na tym, że istniejąca obecnie metoda wykorzystania komórek macierzystych wiąże się z pewnym niebezpieczeństwem

– wyjaśnił w wywiadzie dla Głosu Rosji dyrektor generalny spółki, która stworzyła nowy środek, Andriej Artamonow

 

„Jak wygląda to obecnie? Pobiera się komórki macierzyste z rdzenia mózgowego, po czym są one rozmnażane i wprowadzane z powrotem do układu krążenia. Są to już rozmnożone poza organizmem komórki. Nie wiadomo, gdzie się one różnicują: mogą trafić zarówno do uszkodzonego organu, jak i do zdrowego. W sercu może na przykład wyrosnąć żebro. W istocie są to już obce dla organizmu komórki.”

 

W Nowosybirsku problem został rozwiązany. Naukowcy stworzyli środek pod kodową nazwą G5. Zmusza on rdzeń mózgowy człowieka do wytwarzania nowych komórek macierzystych, które następnie same znajdują uszkodzony organ i regenerują go. Według specjalisty G5 zapewnia „homing” naprawiających komórek, które nie opuszczają własnego organizmu. Preparat ten należy do nowej klasy preparatów medycyny regeneracyjnej i nie ma na świecie odpowiedników – twierdzi Andriej Artamonow:

„Obecnie nie ma takich preparatów. G5 zmusza rdzeń mózgowy do wytwarzania własnych komórek macierzystych, które nie opuszczają organizmu. Z biegiem czasu liczba komórek macierzystych maleje. Z tego powodu organy już się nie regenerują, więc zaczynamy się starzeć. Nowe podejście do medycyny polega na tym, żeby spróbować zmusić organizm do samoregeneracji.”

 

Istnieją metody nakierowane na leczenie objawów: gdy pojawia się ból, bierze się lek przeciwbólowy. O wiele trudniejszą, lecz słuszniejszą drogą jest sięgnięcie po rezerwy ludzkiego organizmu. Jedynie to może „uczynić nas wszystkich młodymi i szczęśliwymi oraz pozwoli nam na przypomnienie sobie, jacy byliśmy w dzieciństwie”.

 

Wynaleziony w Nowosybirsku preparat pomyślnie przeszedł testy przedkliniczne. Niedługo znacznie się jego kliniczne testowanie. Natomiast za półtora roku G5 ma wszelkie szanse, aby wejść na rynek.

 

Źródło: Głos Rosji

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Logowanie

×

Zaloguj się


Zapomniałes nazwy?


Zapomniałeś hasła?

Zalogowanie zapewnia dostęp do wszystkich działów na Portalu

×

Rejestracja

Prawdziwy-Świat.pl na Youtube

 

Prawdziwy-Świat.pl na DailyMotion