Jesteś tutaj: GłównaPrawoWyrok za krytykę okupacji Afganistanu

Wyrok za krytykę okupacji Afganistanu

 

62-letni mężczyzna został uznany winnym „nawoływania do popełnienia przestępstwa przeciwko polskim żołnierzom” – tak orzekł Sąd Rejonowy w Środzie Wielkopolskiej. Autorem donosu na internautę jest st. sierż. Jacek Żebryk. z Sektora Zabezpieczenia Teleinformatycznego w Świdwinie (2. Rejon Wsparcia Teleinformatycznego Sił Powietrznych)...

 

Żebryk nie kryje zadowolenia z wystawienia internauty prokuraturze i sprowokowania orzeczenia tworzącego kolejny precedens w duszeniu wolności słowa przeciwników wysyłania polskich wojsk na drugi koniec świata w interesach USA, Izraela i wszystkich innych, poza Polską.

 

Jerzy W., który stał się ofiarą donosu, w lipcu 2011 zamieścił na jednym z portali internetowych komentarz nieprzychylnie odnoszący się do „polskiego” kontyngentu w Afganistanie. Feralny komentarz został zamieszczony pod artykułem o śmierci jednego z Polaków okupujących Afganistan wspólnie z jednostkami z innych krajów. Słowa „Niech giną! Kto im kazał tam jechać i mordować Afgańczyków?” zostały przez prokuraturę uznane za nawoływanie do zabijania polskich żołnierzy.

 

Łącznie, z internautów wskazanych przez życzliwego st. sierżanta ze Świdnina, aż 56 dostało zarzuty złamania prawa.

 

Źródło: Autonom.pl

Komentarze

  • Brak komentarzy
Dodaj komentarz

Logowanie

×

Zaloguj się


Zapomniałes nazwy?


Zapomniałeś hasła?

Zalogowanie zapewnia dostęp do wszystkich działów na Portalu

×

Rejestracja

Prawdziwy-Świat.pl na Youtube

 

Prawdziwy-Świat.pl na DailyMotion