Jesteś tutaj: GłównaSmoleńskSkandal z ciałami – jest doniesienie do prokuratury

Skandal z ciałami – jest doniesienie do prokuratury

 

Mecenas Piotr Pszczółkowski, pełnomocnik Jarosława Kaczyńskiego w śledztwie smoleńskim, złożył do prokuratury wojskowej zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa – dowiedział się portal Niezależna.pl i dziennikarze „Gazety Polskiej Codziennie”. Chodzi o skandal związany z zamianą ciał ofiar katastrofy smoleńskiej...

 

„Niniejszym zawiadamiam o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 231 §1 k.k. i art. 239 §1 k.k. w kwietniu 2010 roku na terenie Federacji Rosyjskiej oraz w Warszawie poprzez następujące zaniechania funkcjonariuszy publicznych: 1. niewnioskowanie o dopuszczenie do udziału i nieuczestniczenie w sekcjach zwłok 95 ofiar, prowadzonych na terenie Federacji Rosyjskiej, 2. nienakazanie przeprowadzenia oględzin zwłok i sekcji zwłok 96 ofiar, co w konsekwencji, naruszając ważny interes publiczny i prywatny, co najmniej utrudniło postępowanie karne [...] prowadzone przez Wojskową Prokuraturę Okręgową w Warszawie”

– napisał prawnik.

 

 

„Brak przeprowadzenia na terenie Polski oględzin i sekcji zwłok spowodował w konsekwencji decyzję o ekshumacji zwłok Przemysława Gosiewskiego, Janusza Kurtyki, Zbigniewa Wassermana i Anny Walentynowicz”

– dodał mec. Pszczółkowski w uzasadnieniu.

 

Tymczasem Beata Gosiewska, wdowa po śp. Przemysławie Gosiewskim, z mediów dowiedziała się, że prokuratura sporządziła opinię w sprawie śmierci jej męża.

 

„Ekshumacja była wykonana 19 marca. Mamy już wrzesień. Prokuratura dostała opinię z badań sekcyjnych mojego męża. Po prawie półrocznym oczekiwaniu można by oczekiwać, że ta opinia będzie bardziej szczegółowa. Jest ona ogólna i tak naprawdę jest to weryfikacja dokumentacji i badań rosyjskich. Prokuratura nie informowała mnie, co dalej z tym będzie robić. Prokuratura zresztą nie ma zwyczaju informować. O tym, że w sprawie mojego męża została sporządzona opinia, dowiedziałam się z mediów. Prokurator Szeląg ogłosił to na konferencji prasowej”

– powiedziała Niezależnej TV Beata Gosiewska.

 

Wdowa po Przemysławie Gosiewskim nie kryje wzburzenia tym, co dzieje się w Polsce wokół katastrofy smoleńskiej.

„Pojawia się wiele nieprawdziwych informacji, utrwalają się one w sferze publicznej, nieważne, że są kłamstwem; to jest przerażające i to czyni z Polski państwo bezprawia. Tutaj widzę naprawdę analogię do badania zbrodni katyńskiej, kiedy po wielu latach otwierają archiwa i okazuje się, że wszyscy wiedzieli, ale nie mówili o tym głośno. Mam wrażenie, że w przypadku zbrodni smoleńskiej – bo tak to trzeba nazywać – to nie była to zwykła katastrofa lotnicza. Też jest tak, że wielu wie, natomiast kłamstwo jest prawdą obowiązującą”

– twierdzi B. Gosiewska.

 

Autorzy: Katarzyna Pawlak, wg, mn
Na podstawie: Gazeta Polska Codziennie, Niezależna TV
Źródło: Niezależna.pl
 

Komentarze

  • Brak komentarzy
Dodaj komentarz

Logowanie

×

Zaloguj się


Zapomniałes nazwy?


Zapomniałeś hasła?

Zalogowanie zapewnia dostęp do wszystkich działów na Portalu

×

Rejestracja

Prawdziwy-Świat.pl na Youtube

 

Prawdziwy-Świat.pl na DailyMotion