Jesteś tutaj: GłównaTechnologiaZestaw, który pozwala policji widzieć przez ściany

Zestaw, który pozwala policji widzieć przez ściany

 

Komputerowy zestaw słuchawkowy oferuje funkcjonariuszom policji i innym służbom ratunkowym możliwości a'la Robocop.

Urządzenie o nazwie Golden-i, podobne w projekcie do okularów opracowywanych obecnie przez Google, oferuje dzięki technologii podczerwieni możliwość widzenia przez ściany. System jest obsługiwany za pomocą poleceń głosowych i ruchów głowy i umożliwiając użytkownikowi dostęp do ważnych informacji bez używania rąk...

 

Golden-i został opracowany przez amerykańską firmę Kopin Corporation, ale rozwiązania informatyczne dostosowane dla policji, strażaków i sanitariuszy zostały stworzone przez firmę zlokalizowaną w Nottinghamshire Ikanos Consulting.

 

Zestaw jest wyposażony w kamerę HD o matrycy 14Mpix z opcją kamery na podczerwień służącą do termowizji oraz użycia jako noktowizor. Całość może być wykorzystana praktycznie do wszystkich znanych nam czynności z wykorzystaniem kamer, aparatów czy internetu. Golden-I może np. skanować dane biometryczne do identyfikacji podejrzanych, lokalizować ich poprzez ściany, monitorować podstawowe funkcje życiowe, przesyłać na żywo obraz z kamery czy wyświetlać plan budynku, w którym aktualnie się znajdujemy. Przy takim ogromie zaawansowanych funkcji takie rzeczy jak lokalizator GPS czy skaner rejestracji samochodowych raczej nikogo już nie zaskoczy.

 

 

 

 

 

 

 

 

a oto reklamowane możliwości urządzenia:

 

 

Na podstawie: PrisonPlanet.pl oraz dailymail.co.uk

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Logowanie

×

Zaloguj się


Zapomniałes nazwy?


Zapomniałeś hasła?

Zalogowanie zapewnia dostęp do wszystkich działów na Portalu

×

Rejestracja

Prawdziwy-Świat.pl na Youtube

 

Prawdziwy-Świat.pl na DailyMotion