Jesteś tutaj: GłównaTechnologiaInwigilacja

Szpiegują swoich obywateli w Internecie

 

Władze 25 krajów na świecie, w tym USA, Japonii, Bahrajnu, Łotwy czy Turkmenistanu realizują już wirtualny nadzór nad swoimi obywatelami. Szpiegowani są głównie ci, którzy nie podobają się władzy oraz prewencyjnie reszta populacji. Oprogramowanie FinSpy już od jakiegoś czasu jest stosowane przez agencje rządowe. Jest to spyware reklamowany, jako narzędzie do szpiegowania kryminalistów z tym, że jest stosowane do szpiegowania wszystkich.

 

W maju 2012 roku, opozycja z Bahrajnu apelowała do ekspertów, aby zbadano podejrzane wiadomości przychodzące znalezione na kilku komputerach. Po kilku miesiącach kanadyjscy eksperci doszli do wniosku, że zostały one zakażone spyware FinSpy lub FinFisher, opracowanym przez brytyjską firmę Gamma Group. To „szpieg” haseł skanujący informacje wprowadzane, za pomocą połączeń Skype. To klasyczny keylogger, który wysyła wszystko wprowadzone na klawiaturze do centralnego serwera....

Czytaj więcej...

Dane biometryczne usunięte z Facebooka

 

Facebook usunął dane o Europejczykach, które zostały wytworzone dzięki funkcji rozpoznawania twarzy – potwierdziły irlandzkie i niemieckie urzędy ochrony danych. To gest o wiele bardziej znaczący niż wyłączenie tej funkcji, która odpowiednio wdrożona nie wzbudziłaby sprzeciwu władz.

 

„Dziennik Internautów” już w sierpniu pisał o tym, że Facebook może być zmuszony do zniszczenia danych biometrycznych dotyczących Europejczyków. Postępowanie w tej sprawie uruchomił przeciwko gigantowi urząd ochrony danych z Hamburga (HmbBfDI)...

Czytaj więcej...

RIOT przeanalizuje i przewidzi ruchy obywatela

 

Firma Raytheon opracowała oprogramowanie analityczne o nazwie Rapid Information Overlay Technology (RIOT). Jego zadaniem jest zbieranie i analizowanie informacji znajdujących się na Facebooku, Twitterze i ForuSquare. Dzięki RIOT można dowiedzieć się, gdzie i kiedy dana osoba przebywała, zebrać fotografie, na których się znajduje, określić jej powiązania społeczne, a nawet – co najważniejsze – spróbować przewidzieć jej przyszłe działania.

 

RIOT-owi w pracy bardzo pomaga rosnąca liczba połączeń z internetem wykonywanych za pomocą urządzeń przenośnych...

Czytaj więcej...

Uczelnie inwigilują studentów na Facebooku

 

Coraz więcej amerykańskich szkół, college'ów i uniwerków lustruje studentów na Facebooku. Za głupie zdjęcie bądź niepochlebne komentarze o uczelni bądź wykładowcy żacy są skreślani z listy studentów. Komuś za oceanem odbiło? A może to słuszna polityka?

 

Kilka dni temu amerykańskie media rozpisywały się o studentce pielęgniarstwa, która opublikowała na Facebooku zdjęcie z uczelnianych zajęć. Pozowała do fotografii z ludzkim łożyskiem i została wyrzucona z uczelni...

Czytaj więcej...

Nowy szpiegowski system satelitarny DARPA. Wideo w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca na Ziemi

 

DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency) zaprezentowała ostatni koncepcyjny projekt nazywany Membranowym Optycznym Systemem dla Eksploatacji w Czasie Rzeczywistym (MOIRE), który pozwoli na pozyskiwanie obrazów w czasie rzeczywistym i wideo w dowolnym momencie z dowolnego miejsca na Ziemi - możliwość, do tej pory istniejąca jedynie w sferze filmów science fiction.
MOIRE będzie geosynchronicznym orbitalnym systemem, który wykorzystuje ogromną ale lekką membranę optyczną...

 

Czytaj więcej...

Logowanie

×

Zaloguj się


Zapomniałes nazwy?


Zapomniałeś hasła?

Zalogowanie zapewnia dostęp do wszystkich działów na Portalu

×

Rejestracja

Prawdziwy-Świat.pl na Youtube

 

Prawdziwy-Świat.pl na DailyMotion