Jesteś tutaj: GłównaTechnologiaInwigilacjaFBI wprowadziło program zwalczania nadużyć finansowych, który skanuje wszystkie wiadomości e-mail

FBI wprowadziło program zwalczania nadużyć finansowych, który skanuje wszystkie wiadomości e-mail

 

Biorąc pod uwagę fakt notorycznego pisania żenujących e-maili przez pracowników Wall Street, które są później wykorzystywane przeciwko nim w sądzie (np. podczas skandalu LIBOR), powinni naprawdę wziąć pod uwagę tę nową wiadomości.

 

FBI opracowało nowe oprogramowanie, które skanuje wiadomości e-mail pod względem kluczowych słów i zwrotów wskazujących nadawcę (i odbiorcę) podaje „Financial Times”...

 

Istnieje ponad 3000 słów i zwrotów, które zapalają czerwone światło w programie.

 

Księgowość firmy Ernst and Young dowiedziała się o tym programie po tym, jak przeglądała dowody z korporacyjnych śledztw w połączeniu z FBI.

 

„Język, który jest mieszanką zwrotów z rachunkowości, osobistych motywacji i prób ukrywania informacji, jest bardzo wymowny”

– powiedział Rashmi Joshi, dyrektor dochodzenia oszustw i sporów w Ernst & Young.

 

Dodał, że monitorowanie ruchu pocztowego nie odgrywa prawie żadnej roli w wysiłkach spółek poszukujących rozwiązania możliwych problemów.

 

„Podczas gdy większość organizacji skupia się tylko na liczbach badając rozbieżności, to to co widzimy, jest sposobem analizowania słów – e-maili, SMS-ów lub komunikatorów – by zidentyfikować i wyizolować wykroczenia.”

 

Opracowanie: Linette Lopez
Źródło oryginalne: Business Insider
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl

Komentarze

  • Brak komentarzy
Dodaj komentarz

Logowanie

×

Zaloguj się


Zapomniałes nazwy?


Zapomniałeś hasła?

Zalogowanie zapewnia dostęp do wszystkich działów na Portalu

×

Rejestracja

Prawdziwy-Świat.pl na Youtube

 

Prawdziwy-Świat.pl na DailyMotion