Jesteś tutaj: GłównaTechnologiaInwigilacjaUczelnie inwigilują studentów na Facebooku

Uczelnie inwigilują studentów na Facebooku

 

Coraz więcej amerykańskich szkół, college'ów i uniwerków lustruje studentów na Facebooku. Za głupie zdjęcie bądź niepochlebne komentarze o uczelni bądź wykładowcy żacy są skreślani z listy studentów. Komuś za oceanem odbiło? A może to słuszna polityka?

 

Kilka dni temu amerykańskie media rozpisywały się o studentce pielęgniarstwa, która opublikowała na Facebooku zdjęcie z uczelnianych zajęć. Pozowała do fotografii z ludzkim łożyskiem i została wyrzucona z uczelni...

 

Takich przypadków w Stanach jest, niestety, coraz więcej. Młodzi użytkownicy Facebooka mają prywatność w głębokim poważaniu i dzielą się w serwisie społecznościowym dosłownie wszystkim. Intymność odeszła do lamusa.

 

Na początku 2010 roku studenci Luxemburg-Casco High School w Wisconsin dyscyplinarnie wylecieli z uczelni za to, że opublikowali na Facebooku zdjęcia z libacji alkoholowej, w której uczestniczyli. Ośmiu studentów pozowało do zdjęć w stanie upojenia alkoholowego. Władze uczelni argumentowały swoją decyzję tym, że zachowanie żaków było złamaniem regulaminu szkoły.

 

To jeszcze nie wszystko. Także w 2010 roku trzech studentów Grissom High School dostało nagany. Za co? Za obsceniczne zdjęcie zamieszczone na Facebooku. Na kontrowersyjnej fotografii studenci pokazywali środkowe palce. W tle był jeden z dyrektorów uczelni.

 

Inwigilacja studentów na Facebooku dotarła także do Indii. 16 studentów zostało tam zawieszonych za zamieszczanie wulgarnych komentarzy o swojej profesorce.

 

Ciekawe, czy moda na szpiegowanie studentów w serwisach społecznościowych dotrze do Polski? Można się spodziewać, że prędzej, czy później nasze uniwerki także będą monitorować społecznościową aktywność swoich studentów...

 

Źródło: fejsik.pl

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Logowanie

×

Zaloguj się


Zapomniałes nazwy?


Zapomniałeś hasła?

Zalogowanie zapewnia dostęp do wszystkich działów na Portalu

×

Rejestracja

Prawdziwy-Świat.pl na Youtube

 

Prawdziwy-Świat.pl na DailyMotion