Jesteś tutaj: GłównaTechnologiaInwigilacjaFacebook sprzedaje dostęp do prywatnych kont

Facebook sprzedaje dostęp do prywatnych kont

 

Facebook jest uwikłany w nowe naruszanie prywatności po tym, jak zaczął sprzedawać bezpośredni dostęp do użytkowników w celu zwiększenia swoich zysków.

 

Portal społecznościowy umożliwia przedsiębiorstwom na przeglądanie danych swych 900 milionów użytkowników w poszukiwaniu adresów e-mail i numerów telefonów, dzięki czemu będą mogli lepiej kierować reklamy...

 

Zmiany oznaczają, że w przypadku przekazania jakichkolwiek informacji, kiedy coś kupujesz – co wielu konsumentów robi- firma może śledzić cię na Facebooku.

 

Działanie to wydaje się być cyniczną próbą ominięcia ograniczeń nałożonych na Facebooka przez regulatorów w USA ze względu na wcześniej nieudaną zmianę polityki prywatności. Działacze wezwali, by przeprowadzić oficjalne dochodzenie, twierdząc, że społeczeństwo nie zostało poprawnie powiadomione.

 

Nowe środki, które weszły w życie wiele tygodni temu, będą oddziaływały na konsumentów, którzy przekazali dane osobowe, kiedy dokonywali zakupów, co jest większością ludzi, biorąc pod uwagę wzrost zakupów przez Internet.

 

Detaliści będą następnie mogli porównać swoje bazy danych z informacjami na Facebooku. Na przykład linie lotnicze będą mogły kierować reklamy do konsumenta, który niedawno leciał do Barcelony. Operator telefonii komórkowej może również reklamować aktualizacje umowy dla tych, którym kontrakt zbliża się do wygaśnięcia.

 

Innym niepokojącym elementem jest to, że reklamy mogą pojawić się na komputerze użytkownika, nawet wtedy gdy nie jest on już na Facebooku.

 

Portal społecznościowy również zwiększy monitorowanie sieci i będzie współpracować z amerykańską firmą Datalogix, aby zobaczyć, co kupują konsumenci…

 

Opracowanie: Daniel Bates
Źródło oryginalne: dailymail.co.uk
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl

Komentarze

  • Brak komentarzy
Dodaj komentarz

Logowanie

×

Zaloguj się


Zapomniałes nazwy?


Zapomniałeś hasła?

Zalogowanie zapewnia dostęp do wszystkich działów na Portalu

×

Rejestracja

Prawdziwy-Świat.pl na Youtube

 

Prawdziwy-Świat.pl na DailyMotion