Jesteś tutaj: GłównaTechnologiaMikroczipy / RFIDCzip ARM podłączy Twoje wnętrzności do sieci

Czip ARM podłączy Twoje wnętrzności do sieci

 

Twoja wątroba wyśle e-maila, gdy zbyt mocno ją przeciążysz? Nowy układ ARM może być początkiem całej generacji nowych urządzeń.

 

Układ ARM o nazwie Kinetis KL02, opracowany przez firmę Freescale Semiconductor, ma wymiary zaledwie 1,9 na 2 milimetry. Jest to właściwie miniaturowy komputer, który ma funkcjonować wewnątrz naszego ciała...

 

Na pokładzie miniaturowej kostki znajdziemy wszystko, czego potrzeba, by wykonywać proste operacje. Do dyspozycji jest 32-bitowy procesor, a także pamięć RAM czy ROM. Mikrokontroler można rozszerzyć również m.in. o układ UART, używany do asynchronicznego przekazywania i odbierania informacji.

 

Liczba zastosowań miniaturowego podzespołu jest ograniczona jedynie wyobraźnią. Komputer znajdujący się w wewnątrz ciała mógłby na przykład przesyłać aktualne informacje na temat stanu naszego zdrowia do smartfona, albo wywoływać alarmy w przypadku podejrzewanych problemów. W grę wchodzi również automatyczne podawanie leków, gdy komputer w kapsułce uzna, że nadszedł na nie odpowiedni czas.

 

Ciekawostką jest w tym przypadku fakt, że Freescale buduje tego typu układ na potrzeby zewnętrznej firmy. Na razie producent układów logicznych nie chce jednak zdradzić, o jaką spółkę chodzi, a tym bardziej, do czego układ ARM miałby zostać wykorzystany. Bez wątpienia jednak technologiczni giganci bardzo uważnie przyglądają się tego typu projektom i dobrze widzieć, że wreszcie gra toczy się o poprawę stanu naszego zdrowia, a nie lepszą rozdzielczość ekranu czy szybszy procesor do obsługi Angry Birds.

 

Autor: Adrian Nowak
Na podstawie: Wired
Źródło: Dziennik Internautów

 

Komentarze (1)

  • Oczywiście tutaj nie chodzi o Nasze zdrowie, lecz o przyzwyczajenie ludzi do tego, że czipy są dobre, by później wszczepiać im czipy RFID. A jak wiadomo... jeśli ludzie pozwolą wszczepić sobie RFID to już staną się niewolnikami banksterów...
    Autor artykułu z Dziennika Internautów jest naiwny myśląc, że robią to dla naszego dobra

Dodaj komentarz

Logowanie

×

Zaloguj się


Zapomniałes nazwy?


Zapomniałeś hasła?

Zalogowanie zapewnia dostęp do wszystkich działów na Portalu

×

Rejestracja

Prawdziwy-Świat.pl na Youtube

 

Prawdziwy-Świat.pl na DailyMotion